Karabin sp./Kdw, Pistolet sp., Rzutki, Karabinek pn., Pistolet pn., Karabin c.z., Pistolet c.z.
  • Zawody Mikołajkowe

So, 4. grudzień 2021 - N, 5. grudzień 2021
    Rawicz

Zarząd klubu RKS ,,BOCK" w Rawiczu informuje, że zaplanowane w dniach 28-29.08.2021r. ,,Zawody o Statuetkę Rawickiego Niedźwiadka" odbędą się tydzień wcześniej, tzn. w dniach 21-22.08.2021r. Program oraz link do zgłoszenia na zawody ukaże się na stronie w pierwszym tygodniu sierpnia. Zapraszamy!!!!

Czytaj więcej... Na strzelnicach Zawiszy Bydgoszcz odbyły się Finały XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w strzelectwie sportowym. Do rywalizacji w strzelaniach z karabinu, pistoletu i do rzutków przystąpiło około 300 juniorów młodszych z ponad 50 klubów. BOCK Rawicz z dorobkiem 4 medali w klasyfikacji punktowej zajął siódme miejsce, a medalowej trzecie (pierwsze miejsce zajął ŚLĄSK Wrocław, a drugie GWARDIA Zielona Góra). Wszystkie medale padły łupem naszych rzutkowców. Złoty krążek  zdobył w konkurencji Trap100 Wojciech Lisiak oraz Robert Mielcarek w konkurencji Skeet100. Srebrny krążek wywalczyła Natalia Brzezińska w konkurencji Trap100 (czwarta była Wiktoria Lokś) oraz nasz MIX w składzie Natalia Brzezińska, Wojciech Lisiak (czwarte miejsce zajęli Wiktoria Lokś i Robert Mielcarek).

Czytaj więcej...W dniach od 1 do 4 lipca, na Strzelnicy Myśliwskiej "LIZAWKA" w Poznaniu odbyłu się  Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski, rozgrywanych w strzelaniu do rzutków. W zmaganiach wystartowało 77 zawodników, reprezentujących 13 klubów strzeleckich z terenu całego kraju. Rywalizowano w 10 konkurencjach strzelania do rzutków, w podziale na kategorie wiekowe oraz konkurencje rozgrywane w formule OPEN. Rozegrano również konkurencje mieszane MIX. Zawodnicy naszego klubu zdobyli łącznie 10 medali! Miejsca na podium w poszczególnych konkurencjach zajmowali:

Czytaj więcej... W dniach 18-20.06.2021r.na strzelnicy śrutowej Rawickiego Klubu Sportowego BOCK odbyły się zawody I Rundy Pucharu Polski Open w strzelaniu do rzutków w konkurencji Trap, Skeet i Double Trap. Były to pierwsze zawody tej rangi rozegrane na terenie gminy Rawicz.W zawodach wzięło udział 42 zawodników z 13 klubów sportowych. Klub BOCK Rawicz reprezentowało 14 zawodników. W konkurencji Double Trap 90 zwyciężył Mirosław Kubiak z Klubu BOCK Rawicz z wynikiem 65 pkt. i tym samym ustanowił nowy Rekord Polski (dotychczasowy rekord 56 pkt. był ustanowiony w 2020 roku przez Tomasza Grodzkiego z Klubu JASTRZĄB Elizówka).

Czytaj więcej... Dużym sukcesem zakończył się udział naszej juniorki Zuzanny Winnej w III Rundzie Pucharu Polski we Wrocławiu. W konkurencji Ppn60 Zuzanna zajęła ósme miejsce z wynikiem 535 pkt., dające jej awans do finału tej konkurencji, w którym startowało osiem najlepszych zawodniczek. W finale nasza zawodniczka uplasowała się na piątym miejscu. Zwyciężyła Aniela Sobieszczyk FLOTA Gdynia, druga była Klaudia Owczarek ŚLĄSK Wrocław, a trzecie Natasza Tomońska-Malinowska GWARDIA Zielona Góra.

Czytaj więcej... W dniu 08.06.2021r. na naszej strzelnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Rawickiego w strzelaniu z karabinka pneumatycznego oraz sportowego, w których uczestniczyli uczniowie szkół średnich z Rawicza, Jutrosina oraz Miejskiej Górki. Organizatorem tych zawodów było Starostwo Powiatowe w Rawiczu, LOK Rawicz oraz BOCK Rawicz. Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Starosty Rawickiego Adama Sperzyńskiego pamiątkowe medale oraz dyplomy, a najlepszych trzech zawodników w poszczególnych konkurencjach statuetki. Dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy za rok!!!

W dniach 05-06.06.2021r. na strzelnicach BOCK Rawicz odbyły się Zawody Wiosenne. W pierwszym dniu zawodów rywalizowali kulowcy. W konkurencji Psp20 zwyciężył Jacek Wałęski ŚLĄSK Wrocław (182 pkt.), drugie miejsce zajął Sławomir Karlik BOCK Rawicz (177 pkt.), trzecie Janusz Janowicz BOCK Rawicz (175 pkt.). W konkurencji Pcz20 pierwsze miejsce zajął Przemysław Michalski BOCK Rawicz (177 pkt.), drugi był Grzegorz Gałęzowski WILK Dobroszyce (175 pkt.), trzecie Sławomir Karlik (168 pkt.). W konkurencji Kdw20 zwycięzcą został Cezary Miklaszewski BOCK Rawicz (137 pkt.), drugi był Sławomir Karlik (130 pkt.), trzeci Sławomir Biernasiuk BOCK Rawicz (127 pkt.).

Czytaj więcej...  W dniach 8 i 9 maja odbyły się w Rawiczu Zawody o Statuetkę Rawickiego Niedźwiadka. W konkurencji Trap25 zwyciężył Wojciech Lisiak BOCK Rawicz (22 pkt.), drugie miejsce zajął Stanisław Sołtys BOCK Rawicz (21 pkt.), a trzecie Janusz Janowicz BOCK Rawicz (19 pkt.). W konkurencji Skeet25 najlepszym okazał się Robert Mielcarek BOCK Rawicz (18 pkt.), tuż za nim uplasował się Wojciech Lisiak (18 pkt.), a trzecie miejsce zajął Stanisław Sołtys (15 pkt.). W konkurencji Double Trap30 pierwsze miejsce zajął Stanisław Sołtys (17 pkt.), drugie Wojciech Lisiak (14 pkt.), trzecie Bartłomiej Kaczmarek MUSZKIET Konin (14 pkt.).

Z uwagi na przedłużenie obostrzeń związanych z COVID-19 do dnia 18 kwietnia, zawody I Rundy Pucharu Polski (rzutki open), które miały się odbyć w dniach 16-18.04.2021r. w Rawiczu zostają odwołane. O nowym terminie zawodów powiadomimy w najbliższym czasie.

wszystkim członkom i sympatykom klubu
          życzy zarząd RKS BOCK Rawicz.

Czytaj więcej...Świetny występ Kacpra Baksalarego, zawodnika RKS BOCK Rawicz podczas Pucharu Świata w New Delhi w konkurencji Skeet 125. Zabrakło trochę szczęścia. 5 równych serii po 24 rzutki ostatecznie dały mu dwunaste miejsce. Jeden więcej trafiony rzutek dał by Kacprowi możliwość walki o wielki finał. Kacper Baksalary (24, 24, 24, 24, 24) 120 - GRATULACJE!!!