27 Maj 2020    |    Imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

Kalendarz RKS Bock w Rawiczu strzelań do licencji na rok 2019

No events found.

W związku z wprowadzeniem III etapu nowej sportowej rzeczywistości od 18 maja strzelnica kulowa będzie czynna w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 10:00 do 18:00. Będzie ona otwarta dla wszystkich chętnych, posiadających oraz nie posiadających uprawnień prowadzącego strzelanie, korzystających z broni własnej lub z broni klubowej. Strzelcy będą musieli uprzednio  zarezerwować sobie telefonicznie godziny strzelań (czas strzelania ograniczony do maksymalnie 2 godzin) u kolegi Piotra Tyla (tel. 728 254 915). W zarezerwowanym przedziale czasowym na obiekcie otwartym strzelnicy, będzie mogło przebywać maksymalnie 6 strzelców, plus obsługa strzelnicy. Na czas strzelań określonej, szceścioosobowej grupy strzelców, obiekt strzelnicy będzie zamykany. Osoby nie umówione na określoną godzinę nie będą wpuszczane na obiekt strzelnicy! Obowiązywać będą zasady bezpieczeństwa epidemicznego: obowiązkowa dezynfekcja rąk osób wchodzących i opuszczających obiekt, dezynfekcja broni klubowej każdorazowo po strzelaniu,  zachowanie wymaganej 2 metrowej odległości między sobą.

Zgodnie z nowymi zasadami otwarta dla strzelców będzie również srzelnica pneumatyczna, na której w jednym przedziale czasowym będzie mogło przebywać maksymalnie 4 zawodników oraz trener. Tu również obowiązywać będą zasady bezpieczeństwa epidemicznego. Szczegóły:  https://www.gov.pl/web/sport/rusza-iii-etap-odmrazania-polskiego-sportu
    Zapisy na strzelnicę rzutkową przyjmuje telefonicznie kolega Ryszard Kapłon.

Zarząd RKS ,,BOCK" Rawicz

Od 4 maja będzie można korzystać ze strzelnic otwartych. Znamy szczegóły dotyczące „odmrażania” sportu. Rządowe etapy „odmrażania” sportu. Pierwszy z nich wszedł już w życie i dotyczy wstępu do parków i lasów. Według drugiego na stadionach i boiskach będzie mogło przebywać maksymalnie do 6 osób. Wejdzie on w życie 4 maja. Szczegóły planu przedstawili premier Mateusz Morawiecki i minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.
    Etap II mówi o "infrastrukturze o charakterze otwartym". Dotyczy on m.in. otwartych strzelnic, stadionów sportowych, boisk szkolnych i wielofunkcyjnych (w tym Orlików), pól golfowych, torów łuczniczych i gokartowych, a także stadnin koni.

W związku z sytuacją w kraju informujemy, że wszystkie treningi i wydarzenia na strzelnicy są odwołane do Swiąt Wielkanocnych włącznie!

Czytaj więcej... 142 zawodników z 21 krajowych ośrodków sportowych z: Poznania, Zielonej Góry, Leszna, Kalisza, Wrocławia, Biedruska, Złotoryi, Wielenia, Jeleniej Góry, Grodziska Wielkopolskiego, Polkowic, Krakowa, Dąbrowy Górniczej, Lubonia, Gostynia i Rawicza wystartowało w Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski w strzelaniu z broni pneumatycznej. Podczas kilkugodzinnej rywalizacji wyłoniono 8 Mistrzów Wielkopolski oraz 2 zwycięzców Super Finałów, którzy z imprezy wyjechali na rowerach. To już szósta edycja tej imprezy rozegrana w hali sportowej w Rawiczu.

Najlepszym zawodnikom gratulujemy!

Czytaj więcej... Niemal 190 strzelców z Polski, Czech i Niemiec wzięło udział w Międzynarodowych Zawodach Klasyfikacyjnych PZSS w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej ,,Wielki Puchar Kaczawy". Wśród nich udanie startowali strzelcy ,,BOCK" Rawicz. W pierwszym dniu zawodów w konkurencji Ppn60 seniorów Damian Suszczyk zajął 7 miejsce (563 pkt.), Tomasz Pawelczyk 27 (537 pkt.). W finale Damian  zajął 8 miejsce. W konkurencji Ppn juniorek Zuzanna Winna zajęła 8 miejsce (525 pkt.), Julia Alcer miejsce 11 (510 pkt.). W finale Zuzia zajęła miejsce 7. W konkurencji Ppn60 juniorów Mateusz Rutkowski zajął miejsce 11 (521 pkt.). W konkurencji Kpn60 Jakub Zaremba zajął 8 miejsce (587,5 pkt.). Bijąc swój dotychczasowy rekord życiowy awansował do finału, w którym zajął 5 miejsce. W tej samej konkurencji, ale juniorek po raz pierwszy startowała Justyna Kaczmarek, która zajęła 23 miejsce (536,7 pkt.). Podsumowanie pierwszego dnia: rekord życiowy i trzy finały!

Czytaj więcej... Podczas odbywających się w Nikozji (Cypr) zawodów CYPRUS GRAND PRIX TRAP-SKEET 2020, rewelacyjny wynik uzyskał zawodnik Rawicki Klub Sportowy BOCK Kacper BAKSALARY, który uzyskując wynik 121 (24-23-25-25-24) wygrał konkurencję SKEET, wśród juniorów. Należy dodać, że jest to nowy Rekord Polski Juniorów, a także wynik, który jest równy Rekordowi Polski Seniorów. Gratulujemy wspaniałego startu i uzyskanego wyniku!!

Czytaj więcej... W dniu 25.01.2020r. zainaugurowaliśmy nowy sezon strzelecki na naszej strzelnicy zawodami z okazji ,,100-lecia Powrotu Rawicza do Polski". Były to ostatnie zawody na strzelnicy kulowej przed jej planowanym remontem. W konkurencji Kdw20 zwyciężył Karol Głowacz BOCK Rawicz (168 pkt.), drugie miejsce zajął Marcin Mierzejek BOCK Rawicz (164 pkt.), trzecie Maciej Hałas Bock Rawicz (161 pkt.). W konkurencji Kcz10 z optyką zwycięzcą został Tomasz Mądry BOCK Rawicz (96 pkt.), przed Adamem Kowalskim BOCK Rawicz (96 pkt.) oraz Marcinem Grzybem BOCK Rawicz (92 pkt.). W tej samej konkurencji ale bez optyki pierwsze miejsce zajął Waldemar Król BOCK Rawicz (96 pkt.), drugie Paweł Gorzelak DKS WILK Dobroszyce (94 pkt.), trzecie Paweł Marczyński BOCK Rawicz (94 pkt.).

Czytaj więcej...W dniu 09.11.2019r. w Bydgoszczy odbył się Finał Klubowej Ligi Strzeleckiej PZSS Strzelań do Rzutków. Złoty medal zdobyła drużyna naszego klubu w składzie: Piotr Kowalczyk (Trap), Kacper Baksalary (Skeet), Krzysztof Buniowski (Skeet). Gratulujemy sukcesu!!!!!