24 Wrzesień 2020    |    Imieniny: Dora, Gerard, Teodor

Kalendarz RKS Bock w Rawiczu strzelań do licencji na rok 2020

Czytaj więcej... W przepięknej, słonecznej i ciepłej scenerii odbyły się zawody strzeleckie ,,Pożegnanie lata".  Oto medaliści w              poszczególnych konkurencjach:

Kdw20:     1. Karol Głowacz BOCK Rawicz (179 pkt.)           Kcz (b.o.):  1. Mariusz Tabaka BOCK Rawicz    (98 pkt.)
                  2. Justyna Kaczmarek BOCK Rawicz (179 pkt.)                    2. Adam Kowalski BOCK Rawicz     (98 pkt.)
                  3. Mateusz Makowczyński  HUZAR Oleśnica (170 pkt.)        3. Jacek Chyliński DKS Dobroszyce (98 pkt.)

Kcz20 (o): 1. Tomasz Toboła   BOCK Rawicz (94 pkt.)            Psp20:  1. Adam Kowalski BOCK Rawicz     (189  pkt.)
                  2. Sławomir Karlik BOCK Rawicz (93 pkt.)                            2. Julia Alcer        BOCK Rawicz     (183 pkt.)
                  3. Adam Kowalski BOCK Rawicz (91 pkt.)                              3. Sławomir Łada BOCK Rawicz     (182 pkt.)

Czytaj więcej...W dniach 10-13.09.2020r. we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych oraz Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Nasi młodzi strzelcy wywalczyli w tych zawodach dwa srebrne medale. W FOOM, w konkurencji Trap100 juniorek młodszych srebrny medal zdobyła Natalia Brzezińska 67 pkt. Zwyciężyła Katarzyna Kosiba LEGIA Warszawa, ustanawiając nowy rekord Polski 76 pkt. Trzecie miejsce przypadło Wiktorii Włodarczyk ŚLĄSK Wrocław 62 pkt. Drugi medal dla BOCK Rawicz w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych zdobył Stanisław Sołtys w konkurencji Double Trap90 - 54 pkt. Zwyciężył Oskar Kuriata ŚLĄSK Wrocław - 56 pkt. Trzecie miejsce zajął Mateusz Chudzikowski ŚLĄSK Wrocław - 53 pkt. W konkurencji Trap MIX nasi zawodnicy zajęli czwarte miejsce - 91 pkt. Zwyciężyli zawodnicy z LEGII Warszawa Wolodymyr Yazykow i Katarzyna Kosiba - 110 pkt.

Kdw20 Justyna Kaczmarek BOCK Rawicz, Kcz10 (bez optyki) Waldemar Król BOCK Rawicz Kcz10, Kcz10 (optyka) Cezary Gajdemski     KS GLAUBERYT Lubin, Psp20 Adam Kowalski BOCK Rawicz, Pcz20 Adam Kowalski BOCK Rawicz.
  W drugim dniu, w konkurencjach rzutkowych najlepszymi zawodnikami zostali: Trap50 Mirosław Kubiak DIANA Poznań, Skeet25  Sławomir Owczarz BOCK Rawicz.

Czytaj więcej... W dniach 06-09.08.2020r. w Bydgoszczy rozegrano I Rundę Pucharu Polski w strzelbie. W trakcie trwania zawodów padły dwa rekordy Polski, oba poprawili juniorzy naszego klubu, oba w konkurencji Skeet125 junior. W kwalifikacjach zwyciężył Kacper Baksalary (122 pkt.), który o jeden punkt poprawił swój poprzedni rekord z lutego 2020r. z Grand Prix Cypru. W finale tej konkurencji bezkonkurencyjny okazał się natomiast Krzysztof Buniowski, który poprawił swój poprzedni rekord finału z Mistrzostw Polski 2019r. o dwa punkty - 55 pkt.  Drugie miejsce zajął Wiktor Kwieciński ZAWISZA  Bydgoszcz (52 pkt.), trzecie Kacper Baksalary BOCK Rawicz (39 pkt.), szóste Robert Mielcarek BOCK Rawicz (10 pkt.). Miejsce ósme w kwalifikacjach zajął czwarty nasz junior Marcin Kalecki (75 pkt.)

Czytaj więcej...Nasi młodzicy oraz juniorzy młodsi udanie startowali w Mistrzostwach Strefowych, które odbyły się we Wrocławiu, w dniach 30.07-02.02.2020r. Miejsca juniorów młodszych: miejsce pierwsze - Stanisław Sołtys Double Trap 90, Julia Alcer, Mateusz Rutkowski MIX Ppn30; miejsce drugie -  Natalia Brzezińska Trap100; miejsce trzecie - Stanisław Sołtys Trap100, Justyna Kaczmarek BOCK Rawicz, Mikołaj Sobota LESNA Leszno MIX Kpn30. Pozostałe miejsca juniorów młodszych: piąte miejsce Julii Alcer i dziesiąte miejsce Mateusza Rutkowskiego w konkurencji Ppn50, siódme miejsce Justyny Kaczmarek w konkurencji Kpn50, dziesiąte miejsce Julii Alcer w konkurencji Psp30+30 oraz jedenaste Mateusza Rutkowskiego w Psz2x30.

Czytaj więcej... Osiem medali wywalczyli zawodnicy RKS BOCK Rawicz na IV Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski w strzelaniu do rzutków, które odbyły się w dniach 03.07-07.07.2020r. w Poznaniu. W konkurencji MIX Trap brązowy medal wywalczyli Natalia Brzezińska i Stanisław Sołtys BOCK Rawicz (24 pkt.), zwyciężyła para ze ŚLĄSKA Wrocław Sandra Bernal i Remigiusz Charkiewicz (40 pkt.), na drugim miejscu uplasowała się para reprezentująca DIANĘ Poznań Natalia Szamrej i Jędrzej Szymkowiak (27 pkt.). W konkurencji Trap125  seniorów złoty medal zdobył Charkiewicz Remigiusz ŚLĄSK Wrocław (44 pkt.), drugie miejsce zajął Piotr Kowalczyk BOCK Rawicz (43 pkt.), trzecie Jędrzej Szymkowiak DIANA Poznań (32 pkt.).

Czytaj więcej... Nareszcie wróciliśmy na strzelnice! Po trzech miesiącach posuchy strzelcy znów mogli rywalizować w swoich ulubionych konkurencjach strzeleckich. Okazało się też, że przerwa w treningach i zawodach nie wpłynęła negatywnie na osiąganięte wyniki. W sobotę rywalizowali kulowcy. W konkurencji Kdw20 zwyciężył Karol Głowacz BOCK Rawicz (164 pkt.), drugie miejsce zajął Waldemar Król BOCK Rawicz (157 pkt.), trzecie Justyna Kaczmarek BOCK Rawicz (145 pkt.). W konkurencji Kcz10 bez optyki pierwsze miejsce zajął Cezary Gajdemski KS GLAUBERYT Lubin (100 pkt.), drugie Waldemar Król BOCK Rawicz (100 pkt.), trzecie Bogusław Bukowski BOCK Rawicz (99 pkt.).

Z ogromną radością informujemy, że zawody strzeleckie w konkurencjach kulowych i rzutkowych odbędą się  w dniu 20.06.2020r. (kulowe) oraz w dniu 21.06.2020r. (rzutkowe). Program zawodów oraz zgłoszenie - kliknij powyżej (Zawody Wiosenne).

Zachęcamy również gorąco wszystkich chętnych do udziału w treningach strzeleckich w czerwcu. Informacja o treningach zawarta jest w zakładce Aktualności (Działalność strzelnicy w 2020r.). Do zobaczenia na strzelnicy!!!

W związku z wprowadzeniem III etapu nowej sportowej rzeczywistości od 18 maja strzelnica kulowa będzie czynna w każdy wtorek i czwartek w godzinach od 10:00 do 18:00. Będzie ona otwarta dla wszystkich chętnych, posiadających oraz nie posiadających uprawnień prowadzącego strzelanie, korzystających z broni własnej lub z broni klubowej. Strzelcy będą musieli uprzednio  zarezerwować sobie telefonicznie godziny strzelań (czas strzelania ograniczony do maksymalnie 2 godzin) u kolegi Piotra Tyla (tel. 728 254 915). W zarezerwowanym przedziale czasowym na obiekcie otwartym strzelnicy, będzie mogło przebywać maksymalnie 6 strzelców, plus obsługa strzelnicy. Na czas strzelań określonej, szceścioosobowej grupy strzelców, obiekt strzelnicy będzie zamykany. Osoby nie umówione na określoną godzinę nie będą wpuszczane na obiekt strzelnicy! Obowiązywać będą zasady bezpieczeństwa epidemicznego: obowiązkowa dezynfekcja rąk osób wchodzących i opuszczających obiekt, dezynfekcja broni klubowej każdorazowo po strzelaniu,  zachowanie wymaganej 2 metrowej odległości między sobą.

Zgodnie z nowymi zasadami otwarta dla strzelców będzie również srzelnica pneumatyczna, na której w jednym przedziale czasowym będzie mogło przebywać maksymalnie 4 zawodników oraz trener. Tu również obowiązywać będą zasady bezpieczeństwa epidemicznego. Szczegóły:  https://www.gov.pl/web/sport/rusza-iii-etap-odmrazania-polskiego-sportu
    Zapisy na strzelnicę rzutkową przyjmuje telefonicznie kolega Ryszard Kapłon.