22 Luty 2020    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
7 marca 2020 r. Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej

Kalendarz RKS Bock w Rawiczu strzelań do licencji na rok 2019

VII Zimowe Zawody Strzeleckie o Puchar Prezesa Klubu BOCK
On N, 23. luty 2020 09:00 h
Rzutki, K-M, WZSS Rawicz - Leśniczówka VII Zimowe Zawody Strzeleckie o Puchar Prezesa Klubu BOCK Rawicz - Leśniczówka
Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski z broni pneumatycznej
On So, 7. marzec 2020 09:00 h
Karabinek pn., Pistolet pn., PZSS Hala Gimnazjum Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski z broni pneumatycznej Hala Gimnazjum
Zawody o statuetkę Rawickiego Niedźwiadka
From So, 4. kwiecień 2020 Until N, 5. kwiecień 2020 09:00 h
Karabin sp./Kdw, Pistolet sp., Karabin c.z., Pistolet c.z., WZSS Strzelnica OSiR - Sierakowo Zawody o statuetkę Rawickiego Niedźwiadka Strzelnica OSiR - Sierakowo
Otwarte Młodzieżowe Mistrzostwa Powiatu Rawickiego
On Pt, 22. maj 2020
Karabin sp./Kdw Strzelnica OSiR - Sierakowo Otwarte Młodzieżowe  Mistrzostwa Powiatu Rawickiego Strzelnica OSiR - Sierakowo
Zawody Wiosenne
On So, 23. maj 2020
Karabin sp./Kdw, Pistolet sp., WZSS Strzelnica Bractwa Kurkowego Zawody Wiosenne Strzelnica Bractwa Kurkowego

Czytaj więcej...W dniu 07.12.2019r. odbyły się zawody kończące rok strzelecki na naszych strzelnicach - Zawody Mikołajkowe. W konkurencji Kdw20 zwyciężył Roland Starzyński BOCK Rawicz (178 pkt.), drugie miejsce zajął Marcin Mierzejek BOCK Rawicz (178 pkt.), trzecie Jakub Zaremba BOCK Rawicz (174 pkt.). W konkurencji Kcz10 bez optyki pierwsze miejsce zajął Sebastian Kostecki KS Agat Złotoryja (100 pkt.), drugie Cezary Gajdemski KS Lubin (95 pkt.), trzecie Mirosław Moskalewicz BOCK Rawicz (94 pkt.). W tej samej konkurencji, ale z optyką najleszy okazał się Marcin Grzyb BOCK Rawicz (9 pkt.), drugie miejsce zajęła Paulina Wiśniewska BOCK Rawicz (92 pkt.), trzecie Cezary Gajdemski KS Lubin (92 pkt.).

Czytaj więcej...W dniu 09.11.2019r. w Bydgoszczy odbył się Finał Klubowej Ligi Strzeleckiej 2019 w rzutkach. Nasz zespół w składzie Piotr Kowalczyk (Trap), Kacper Baksalary (Skeet) i Krzysztof Buniowski (Skeet) wywalczyli pierwsze miejsce zdobywając łącznie 48 pkt. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa Śląska Wrocław - 43 pkt. , na trzecim Zawiszy Bydgoszcz - 42 pkt. Gratulujemy!!!!

Zarząd RKS ,,BOCK" Rawicz składa kondolencje oraz wyrazy współczucia koledze,  Prezesowi Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego Tomaszowi Pawlakowi z powodu śmierci żony Ewy Kazalskiej-Pawlak. Pogrzeb Ewy Kazalskiej-Pawlak odbędzie się we wtorek, 29 października o godz.14.30 na Cmentarzu Świętego Krzyża w Gnieźnie.

Czytaj więcej... Polscy zawodnicy, pod wodzą trenera Ryszarda Kapłona, reprezentujący Wojsko Polskie w Światowych Igrzyskach Wojskowych zdobyli dwa medale. W konkurencji Trap125 złoty medal wywalczył Jaromir Wojtasiewicz Polska, ustanawiając swoim wynikiem rekord CISM (121 pkt. kwalifikacje, 43 pkt. finał). Drugie miejsce zajął Aleksei Alipov Rosja (122 pkt. kwalifikacje, 42 pkt. finał), trzecie Daniele Resca Włochy (120 pkt. kwalifikacje, 33 pkt. finał). Tomasz Pasierbski zajął siódme miejsce (120 pkt.), a Piotr Kowalczyk (zawodnik ,,BOCK” Rawicz) miejsce 20 (113 pkt.).

W zespole Jaromir Wojtasiewicz, Tomasz Pasierbski i Piotr Kowalczyk wywalczyli medal srebrny. Gratulujemy trenerowi i zawodnikom!

Czytaj więcej... W ostatnią sobotę, przy wspaniałej, słonecznej aurze odbyły się pierwsze Grand Prix Rawicza. Jak zwykle frekwencja była wysoka, a zawodnicy osiągali świetne wyniki. W konkurencji Kdw20 zwyciężył Karol Głowacz BOCK Rawicz (178 pkt.), drugie miejsce zajął Jakub Zaremba BOCK Rawicz (174 pkt.), trzecie Sebastian Pietras BOCK Rawicz (137 pkt.). W konkurencji Kcz10 z optyką pierwsze miejsce zajął Cezary Gajdemski KS Lubin (94 pkt.), drugie Michał Snela BOCK Rawicz (93 pkt.), trzecie Arkadiusz Nożewnik BOCK Rawicz (92 pkt.). W konkurencji Kcz10 bez optyki pierwszy był Waldemar Król BOCK Rawicz (98 pkt.), drugi Paweł Marczyński BOCK Rawicz (97 pkt.), trzeci Mariusz Tabaka BOCK Rawicz (93 pkt.)

Czytaj więcej... W dniach 10-13.10.2019r. we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w strzelaniu do rzutków. Młodzi zawodnicy z ,,BOCK” Rawicz zdobyli w nich pięć medali. Trzy z nich wywalczył Wojciech Lisiak: srebrny medal w konkurencji Trap75 (61 pkt.) oraz Skeet125 (51 pkt), brązowy w konkurencji Trap MIX  (76 pkt). Brązowy medal w konkurencji Skeet125 zdobył Robert Mielcarek (49 pkt.) oraz Natalia Brzezińska w parze z Wojciechem Lisiakiem w konkurencji Trap MIX (76 pkt.).

Czytaj więcej...  Dwoje młodzików reprezentowało barwy BOCK Rawicz w Mistrzostwach Polski Młodzików we Wrocławiu, które odbyły się w dniach 03-06.10.2019r. W konkurencji pistoletu pneumatycznego MIX 40 strzałów (startuje para zawodników) Julia Alcer i Mateusz Rutkowski zajęli piąte miejsce z łącznym wynikiem 699 pkt. Zwyciężyła para Martyna Nowak i Kamil Fabisiak z Gwardii Zielona Góra 2 – 714 pkt., przed Barbarą Macur i Wojciechem Sawickim Gwardia Zielona Góra – 706 pkt. oraz Natalią Wnęk i Maciejem Zygmuntowskim Legia Warszawa – 703 pkt. Ponadto Julia Alcer zajęła szóste miejsce w konkurencji pistoletu sportowego 30+30 strzałów – 511 pkt., a Mateusz Rutkowski uplasował się na dziewiątej pozycji w konkurencji pistoletu pneumatycznego 40 strzałów – 353 pkt. Oboje zawodników ustanowiło swoje rekordy życiowe w tych konkurencjach.

KOMUNIKAT!

Zarząd Klubu RKS,,Bock" informuje, że w związku z brakiem wykonawcy w bieżącym roku nie dojdzie do zaplanowanego remontu strzelnicy kulowej. Zatem wszystkie zawody z tegorocznego kalendarza zostaną przeprowadzone. Zapraszamy do uczestnictwa w zawodach, a także treningach na naszej strzelnicy.