21 Sierpień 2018    |    Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek

Kalendarz RKS Bock w Rawiczu strzelań do licencji na rok 2018

Zawody strzeleckie z okazji 380 lecia Rawicza
On N, 23. wrzesień 2018
Karabin sp./Kdw, Pistolet sp., Karabin c.z., Pistolet c.z. Strzelnica OSiR i myśliwska Zawody strzeleckie z okazji 380 lecia Rawicza Strzelnica OSiR i myśliwska
Mistrzostwa Klubu BOCK 2018
From So, 20. październik 2018 Until N, 21. październik 2018 09:00 h
Karabin sp./Kdw, Pistolet sp., Rzutki, Karabinek pn., Pistolet pn., Karabin c.z., Pistolet c.z., kcz, kdw, pcz, psp, strzelba, WZSS Strzelnica OSiR i myśliwska Mistrzostwa Klubu BOCK 2018 Strzelnica OSiR i myśliwska
Zawody Mikołajkowe
From So, 8. grudzień 2018 Until N, 9. grudzień 2018 09:00 h
Karabin sp./Kdw, Pistolet sp., Rzutki, Karabinek pn., Pistolet pn., Karabin c.z., Pistolet c.z., kcz, kdw, pcz, psp, strzelba, WZSS Strzelnica OSiR i myśliwska Zawody Mikołajkowe Strzelnica OSiR i myśliwska

Read more ...We Wrocławiu, przy pięknej słonecznej pogodzie odbyła się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży „ŚLĄSKIE 2018 - Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w strzelectwie sportowym". W zawodach uczestniczyło 261 zawodników z 55 klubów całej Polski, w tym 33 z Wielkopolski i 6 z klubu BOCK. Najlepszym zawodnikiem Olimpiady w strzelaniu ze strzelby został Kacper BAKSALARY z Rawickiego Klubu BOCK, który w strzelaniu do rzutków w konkurencji Trap 100 wystrzelał złoty medal i tytuł Mistrza Polski - wynikiem 87 pkt., wyrównując Rekord Polski.

Read more ...W dniach 22.06-24.06.2018 w Zielonej Górze odbyły się Mistrzostwa IV Strefy w Strzelectwie Sportowym, będące ostatnią kwalifikacją do Finału Olimpiady Młodzieży. W zawodach bardzo dobrze spisali się nasi juniorzy młodsi. W konkurencji Ppn50 drugie miejsce zajęła Zuzanna Winna (437 pkt.), zwyciężyła Amelia Przybylska ŚLĄSK Wrocław (440 pkt.). W konkurencji Kpn50 ósme miejsce zajął Jakub Zaremba (467,7 pkt.), dziesiąte Krystian Eliasz (461,8 pkt.). Zwyciężył Rafał Ratajczak GWARDIA Zielona Góra (503,7 pkt.). Cała trójka zdobyła kwalifikacje do Olimpiady Młodzieży, życzymy jak najlepszych wyników!!!

Read more ...W dniach 22.06.-24.06.2018 w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn oraz Mistrzostwa Polski Open w strzelaniu do rzutków. Na MPKiM zdobyliśmy dwa medale. W konkurencji Trap125 kobiet brązowy medal wywalczyła Ewa Chyła (61pkt.+11pkt.). Zwyciężyła w tej konkurencji Izabela Prestegard ZAWISZA Bydgoszcz (81pkt+38pkt.). Drugi brąz dla BOCK-a zdobył w konkurencji Trap125 Krzysztof Radzimski (117pkt.+32pkt.). Złoto zdobył Piotr Kowalczyk DIANA Poznań (121pkt.+41pkt.). Pozostałe miejsca naszych zawodników: szósty Kamil Niedziałek (114pkt.+17pkt.), dziewiętnasty Jakub Błażutycz (96pkt.).

Read more ...W dniach 09.06-10.06.2018r. odbyły sie zawody o Puchar Waldemara Króla i statuetkę Dyrektora OSiR. W sobotę odbyły się zawody kulowe oraz czarnoprochowe. W konkurencji Kdw20 zwyciężył Marcin Mierzejek BOCK Rawicz (185 pkt.), drugie miejsce zajął Jakub Zaremba BOCK Rawicz (157 pkt.), a trzecie Adam Kowalski BOCK Rawicz (155 pkt.). W konkurencji Psp20 zwycięzcą został Adam Kowalski BOCK Rawicz (190 pkt.), przed Przemysławem Depczyńskim BOCK Rawicz (187 pkt.) i Januszem Janowiczem BOCK Rawicz (179 pkt.).

Read more ...W dniu 08.06.2018r. na naszej strzelnicy odbyły się Otwarte Młodzieżowe Mistrzostwa, w których startowała młodzież reprezentująca Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu, Liceum Ogólnokształcące nr1 w Rawiczu, Gimnazjum w Rawiczu, Zespół Szkół z Miejskiej Górki. Młodzi strzelcy startowali w trzech konkurencjach: pistolet pneumatyczny, karabin pneumatyczny, karabin sportowy. W konkurencji pistoletu pneumatycznego pierwsze miejsce zajął Mikołaj Szymczak 1L0 Rawicz (173 pkt.), drugie Zuzanna Winna ZSZ Rawicz (166 pkt.), trzecie Wiktoria Eling 1LO Rawicz (159 pkt.). W konkurencji karabinu pneumatycznego zwycięzcą został Jakub Zaremba ZSZ Rawicz (154 pkt.), drugi był Kacper Kolber ZSZ Rawicz (151 pkt.), trzeci Mieszko Świergocki ZSZ Rawicz (140 pkt.). Zawody odbyły się pod patronatem Starosty Rawickiego.

Read more ...W dniach 17-20.05.2018r. we Wrocławiu odbyły się zawody Pucharu Prezeza, będące kwalifikacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w lipcu we Wrocławiu. Z naszego klubu startowało w nich pięciu juniorów młodszych i wszyscy zdobyli III klasę sportową dającą przepustkę do Olimpiady. Ponadto czwórka z nich zajęła wysokie miejsca w klasyfikacji indywidualnej. W konkurencji Trap 100 drugie miejsce zajął Krzysztof Buniowski (84 pkt.), trzecie Kacper Baksalary (83 pkt.), szóste Jakub Błażutycz (75 pkt.). W konkurencji Skeet 100 zwyciężył Kacper Baksalary, ustanawiając nowy Rekord Polski (87 pkt.), drugi był Krzysztof Buniowski (81 pkt.), trzeci Jakub Błażutycz (64 pkt.).

Read more ... Majowe, międzynarodowe zawody w strzelaniu do rzutków, które odbyły się we Frankfurcie stały pod znakiem bardzo dobrych wystepów zawodników naszego klubu. W konkurencji Skeet 125 juniorów swój rekord życiowy wystrzelał Kacper Baksalary, który z wynikiem 107 pkt. zajął trzecie miejsce. W finale uzyskał 21 pkt., co uplasowało go ostatecznie na piątym miejscu. Drugie miejsce zajął inny nasz kadrowicz Maciej Gajerski (111+45 pkt.). Zwycięzcą tej konkurencji został Niemiec Felix Raab  (116+51 pkt.). W konkurencji Trap125 seniorów doskonałe drugie miejsce zajął Janusz Lato (113 pkt.). Zwyciężył Fin Matti Nummela (113 pkt.).

Read more ...W dniach 27.04-29.04.2018r. w Bydgoszczy odbyła się II Runda Pucharu Polski w strzelaniu do rzutków. Jak zwykle bardzo dobrze spisali się na nich zawodnicy BOCK Rawicz. W konkurencji Trap125 seniorów trzecie miejsce zajął Kamil Niedziałek (111 pkt., finał 33 pkt.), czwarte Janusz Lato (111 pkt., finał 27 pkt.), ósme Krzysztof Radzimski (103 pkt.). Zwyciężył Jaromir Wojtasiewicz GRUNWALD Poznań (110 pkt., finał 46 pkt.).

Read more ... W dniach 14-15.04.2018r. w Zielonej Górze odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w strzelectwie sportowym. Doskonale spisała się na nich nasza młodzież. W pierwszym dniu zawodów, w konkurencji Ppn40 młodziczek drugie miejsce zajęła Julia Alcer (340 pkt.), trzecie Alicja Owczarz (338 pkt.), a szósta była Izabela Owczarz (327 pkt.). Zwyciężyła Agata Płóciennik GWARDIA Zielona Góra (341 pkt.). W konkurencji Ppn40 młodzików trzecie miejsce z doskonałym wynikiem 354 pkt. zajął Patryk Piekarski, zwyciężył w tej konkurencji Jakub Cydzik GWARDIA Zielona Góra (368 pkt.), drugie miejsce zajął Jakub Machowicz SKORPION Polkowice (355 pkt.).

Read more ...Nasi rzutkowcy z powodzeniem startowali w zawodach I Rundy Pucharu Polski, które odbyły się we Wrocławiu w dniach 05-08.04.2018r. W konkurencji Trap 125 seniorzy czwarte miejsce zajął Janusz Lato (109 pkt., finał 28 pkt.), a dziesiąty był Krzysztof Radzimski (95 pkt.). Zwyciężył w tej konkurencji Piotr Kowalczyk MKS ,,DIANA" Poznań (115 pkt., finał 45 pkt.). W tej samej konkurencji, w kategorii juniorów szóste miejsce zajął Jakub Błażutycz (88 pkt.). W Lidze Strzeleckiej PZSS drużyn klubowych ,,BOCK" Rawicz zajął pierwsze miejsce z wynikiem łącznym 185 pkt., wyprzedzając ŚLĄSK Wrocław 177 pkt. i ZAWISZĘ Bydgoszcz 172 pkt.

Read more ...Sala widowiskowa rawickiego domu kultury po raz kolejny była obiektem uroczystej gali. Tym razem uczniom rawickich szkół oraz sportowcom wręczono specjalne wyróżnienia za zajęcie czołowych miejsc w zawodach na szczeblu: wojewódzkim, krajowym oraz światowym. Wśród wyróżnionych znaleźli się finaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, zawodnicy ,,BOCK" Rawicz: Michał Kowalski (7 miejsce Trap 125 i 7 miejsce Double Trap 150), Kacper Baksalary (srebrny medal w konkurencji Double Trap 150 i brąz w Skeet 75), Krzysztof Buniowski (złoty medal w Skeet 75 i Double Trap 90 oraz Rekord Polski w konkurencji Skeet 75), Jakub Błażutycz (złoty medal w Skeet 75). Wszyscy powyżej wymienieni zawodnicy otrzymali Sypendia Gminy Rawicz - ,,Nadzieje Olimpijskie".