21 Październik 2018    |    Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego

Kalendarz RKS Bock w Rawiczu strzelań do licencji na rok 2018

Mistrzostwa Klubu BOCK 2018
Until N, 21. październik 2018
Karabin sp./Kdw, Pistolet sp., Karabin c.z., Pistolet c.z. Strzelnica OSiR i myśliwska Mistrzostwa Klubu BOCK 2018 Strzelnica OSiR i myśliwska
Zawody Mikołajkowe
From So, 8. grudzień 2018 Until N, 9. grudzień 2018 09:00 h
Karabin sp./Kdw, Pistolet sp., Rzutki, Karabinek pn., Pistolet pn., Karabin c.z., Pistolet c.z., kcz, kdw, pcz, psp, strzelba, WZSS Strzelnica OSiR i myśliwska Zawody Mikołajkowe Strzelnica OSiR i myśliwska

Czytaj więcej... Ostatni weekend września obfitował w imprezy strzeleckie, w których brali udział zawodnicy rawickiego klubu. W Poznaniu odbył się Finał Pucharu Polski oraz Mistrzostwa Polski Młodzików w strzelaniu do rzutków, a w Bydgoszczy Mistrzostwa Polski Młodzików w konkurencjach kulowych. W konkurencji Trap125 juniorów srebrny medal zdobył Jakub Błażutycz (87 pkt.+ finał 29 pkt.), dziesiąty był Michał Kowalski (81 pkt.). W tej samej konkurencji seniorów czwarte miejsce wywalczył  Janusz Lato (108 pkt.+finał 22 pkt.). W konkurencji Skeet125 seniorów czwarte miejsce zajął Jarosław Tomaszewski (98 pkt+finał 26 pkt.). W klasyfikacji generalnej Pucharu Polski srebro zdobył Janusz Lato (Trap125), brąz Jarosław Tomaszewski (Skeet125).

Czytaj więcej... W zawodach z okazji 380-lecia lokacji Rawicza, które odbyły się w dniu 23.09.2018r. na naszej strzelnicy, rozegrano 5 konkurencji strzeleckich. W konkurencji Kdw20 zwyciężył Roland Starzyński BOCK Rawicz (172 pkt.), drugie miejsce zajął Karol Głowacz BOCK Rawicz (159 pkt.), trzecie Tomasz Buszkiewicz BOCK Rawicz (158 pkt.). W konkurencji Kcz10 z optyką pierwsze miejsce zdobył Przemysław Depczyński BOCK Rawicz (100 pkt.), drugie Daniel Chochowski BOCK Rawicz (99 pkt.), trzecie Adam Kowalski BOCK Rawicz (96 pkt.).

Czytaj więcej...Zawodniczka RKS ,,BOCK" Rawicz Anna Gałka, reprezentując tym razem LOK Legnica w Ogólnopolskich Mistrzostwach LOK w Strzelectwie Sportowym Juniorów i Seniorów w Tarnowie (07.09-09.09.2018), zdobyła złoty medal w swojej koronnej konkurencji Ppn60 (547 pkt.). Gratulujemy!

Czytaj więcej...Trzy medale zdobyli nasi młodzicy na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się we Wrocławiu w dniach 14.09-16.09.2018r. W konkurencji Ppn40 młodziczek brązowy medal wywalczyła Alicja Owczarz (334 pkt.), czwarta była Izabela Owczarz (334 pkt.), szósta Julia Alcer (329 pkt.). W konkurencji Ppn40 młodzików ten sam kolor medalu wywalczył Patryk Piekarski (354 pkt.). W konkurencji Trap75 złoty medal przypadł Natalii Brzezińskiej (34 pkt.). Jednocześnie wynik który uzyskała Natalia jest Nowym Rekordem Polski młodziczek.

Czytaj więcej...W dniu 20.09.2018r. na strzelnicy kulowej w Rawiczu odbyły się Zawody Strzeleckie z okazji Dnia Wojska Polskiego. W konkurencji karabin dowolny 10 strzałów zwyciężył Michał Antoniuk LOK Legnica I (83 pkt.), drugie miejsce zajął Paweł Trupkiewicz KŻR LOK przy ZK Rawicz (82 pkt.), trzecie Piotr Repeła LOK Legnica I (80 pkt.). W konkurencji pistolet sportowy 10 strzałów pierwsze miejsce zajęła Natalia Nowak LOK Legnica I (5 pkt.), drugie Anna Gałka LOK Legnica II (3 pkt.), trzecie Waldemar Jackowski Koło LOK Pakosław III (92 pkt.).

Czytaj więcej...W dniach 23-26.08.2018r. na strzelnicy Myśliwskiego Klubu Sportowego ,,Diana" Poznań odbyła się III Runda Pucharu Polski w strzelaniu do rzutków. Jak zawsze bardzo dobrze spisali się na tych zawodach strzelcy naszego klubu. Medale zdobyli: złoty - Kamil Niedziałek Trap125 seniorów (112+1 pkt., finał 40 pkt.), Krzysztof Buniowski Skeet125 juniorów (108 pkt., finał 48 pkt. - Nowy Rekord Polski Finału), Sławomir Owczarz Skeet75 Open (50 pkt.); srebrny - Kacper Baksalary Skeet125 juniorów (112 pkt., finał 47 pkt.), Sławomir Owczarz Trap75 Open (58 pkt.), Jakub Danek Skeet75 Open ( 43 pkt.)

Czytaj więcej...We Wrocławiu, przy pięknej słonecznej pogodzie odbyła się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży „ŚLĄSKIE 2018 - Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w strzelectwie sportowym". W zawodach uczestniczyło 261 zawodników z 55 klubów całej Polski, w tym 33 z Wielkopolski i 6 z klubu BOCK. Najlepszym zawodnikiem Olimpiady w strzelaniu ze strzelby został Kacper BAKSALARY z Rawickiego Klubu BOCK, który w strzelaniu do rzutków w konkurencji Trap 100 wystrzelał złoty medal i tytuł Mistrza Polski - wynikiem 87 pkt., wyrównując Rekord Polski.

Czytaj więcej...W dniach 22.06-24.06.2018 w Zielonej Górze odbyły się Mistrzostwa IV Strefy w Strzelectwie Sportowym, będące ostatnią kwalifikacją do Finału Olimpiady Młodzieży. W zawodach bardzo dobrze spisali się nasi juniorzy młodsi. W konkurencji Ppn50 drugie miejsce zajęła Zuzanna Winna (437 pkt.), zwyciężyła Amelia Przybylska ŚLĄSK Wrocław (440 pkt.). W konkurencji Kpn50 ósme miejsce zajął Jakub Zaremba (467,7 pkt.), dziesiąte Krystian Eliasz (461,8 pkt.). Zwyciężył Rafał Ratajczak GWARDIA Zielona Góra (503,7 pkt.). Cała trójka zdobyła kwalifikacje do Olimpiady Młodzieży, życzymy jak najlepszych wyników!!!

Czytaj więcej...W dniach 22.06.-24.06.2018 w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn oraz Mistrzostwa Polski Open w strzelaniu do rzutków. Na MPKiM zdobyliśmy dwa medale. W konkurencji Trap125 kobiet brązowy medal wywalczyła Ewa Chyła (61pkt.+11pkt.). Zwyciężyła w tej konkurencji Izabela Prestegard ZAWISZA Bydgoszcz (81pkt+38pkt.). Drugi brąz dla BOCK-a zdobył w konkurencji Trap125 Krzysztof Radzimski (117pkt.+32pkt.). Złoto zdobył Piotr Kowalczyk DIANA Poznań (121pkt.+41pkt.). Pozostałe miejsca naszych zawodników: szósty Kamil Niedziałek (114pkt.+17pkt.), dziewiętnasty Jakub Błażutycz (96pkt.).

Czytaj więcej...W dniach 09.06-10.06.2018r. odbyły sie zawody o Puchar Waldemara Króla i statuetkę Dyrektora OSiR. W sobotę odbyły się zawody kulowe oraz czarnoprochowe. W konkurencji Kdw20 zwyciężył Marcin Mierzejek BOCK Rawicz (185 pkt.), drugie miejsce zajął Jakub Zaremba BOCK Rawicz (157 pkt.), a trzecie Adam Kowalski BOCK Rawicz (155 pkt.). W konkurencji Psp20 zwycięzcą został Adam Kowalski BOCK Rawicz (190 pkt.), przed Przemysławem Depczyńskim BOCK Rawicz (187 pkt.) i Januszem Janowiczem BOCK Rawicz (179 pkt.).

Czytaj więcej...W dniu 08.06.2018r. na naszej strzelnicy odbyły się Otwarte Młodzieżowe Mistrzostwa, w których startowała młodzież reprezentująca Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu, Liceum Ogólnokształcące nr1 w Rawiczu, Gimnazjum w Rawiczu, Zespół Szkół z Miejskiej Górki. Młodzi strzelcy startowali w trzech konkurencjach: pistolet pneumatyczny, karabin pneumatyczny, karabin sportowy. W konkurencji pistoletu pneumatycznego pierwsze miejsce zajął Mikołaj Szymczak 1L0 Rawicz (173 pkt.), drugie Zuzanna Winna ZSZ Rawicz (166 pkt.), trzecie Wiktoria Eling 1LO Rawicz (159 pkt.). W konkurencji karabinu pneumatycznego zwycięzcą został Jakub Zaremba ZSZ Rawicz (154 pkt.), drugi był Kacper Kolber ZSZ Rawicz (151 pkt.), trzeci Mieszko Świergocki ZSZ Rawicz (140 pkt.). Zawody odbyły się pod patronatem Starosty Rawickiego.