21 Listopad 2018    |    Imieniny: Albert, Janusz, Konrad

Kalendarz RKS Bock w Rawiczu strzelań do licencji na rok 2018

Zawody Mikołajkowe
From So, 8. grudzień 2018 Until N, 9. grudzień 2018 09:00 h
Karabin sp./Kdw, Pistolet sp., Rzutki, Karabinek pn., Pistolet pn., Karabin c.z., Pistolet c.z., kcz, kdw, pcz, psp, strzelba, WZSS Strzelnica OSiR i myśliwska Zawody Mikołajkowe Strzelnica OSiR i myśliwska

Czytaj więcej...Ostatnie już tegoroczne zawody klubowe zgromadziły w ciągu dwóch dni około stu zawodników. W dniu 10.12.2016r. odbyły się konkurencje pistoletowe i karabinowe. W konkurencji Kpn20 zwyciężyła Zuzanna Sura LESNA Leszno (175 pkt.), drugie miejsce zajął Jędrzej Malczewski LESNA Leszno (172 pkt.), a trzecie Karol Głowacz BOCK Rawicz (162 pkt.). W konkurencji Kpn10 do zapadek zwyciężył Karol Głowacz BOCK Rawicz (100 pkt.), przed Danielem Hrehorowiczem BOCK Rawicz (45 pkt.) i Anitą Hrehorowicz BOCK Rawicz (45 pkt.). W konkurenccji Kdw20 zwyciężył Dotkuś Tomasz COLT Oława (157 pkt.), przed Marcinem Błaszkiewiczem BOCK Rawicz (154 pkt.) i Benedyktem Dubskim BOCK Rawicz (152 pkt.). W konkurencji Kcz10 zwyciężył Waldemar Król BOCK Rawicz (95 pkt.), przed Sławomirem Ładą BOCK Rawicz (94 pkt.) i Tomaszem Dotkusiem COLT Oława (94 pkt.).

Czytaj więcej...W dniach 03-04.12.2016 r. w Zielonej Górze odbyły się Międzynarodowe Zawody Mikołajkowe, w których startowali najmłodsi zawodnicy naszego klubu. W pierwszym dniu zawodów w konkurencji Ppn 30 dziewcząt srebrny medal zdobyła Izabela Owczarz (261 pkt.), Zuzanna Winna była szósta (241 pkt.), Alicja Owczarz ósma (227 pkt.), a Julia Alcer dziewiąta (219 pkt.). W konkurencji Ppn 30 chłopców Adam Kempiński zajął 10 miejsce (260 pkt.). Wszyscy młodzicy awansowali w tym dniu po raz pierwszy w życiu do finału, w którym brak doświadczenia nie pozwolił na zajęcie wysokich lokat. W drugim dniu zawodów Adam Kempiński zajął 5 miejsce (259 pkt.), Zuzanna Winna miejsce szóste (253 pkt.), Izabela Owczarz miejsce siódme (251 pkt.), Julia Alcer miejsce dziewiąte (246 pkt.), Alica Owczarz miejsce jedenaste (229 pkt.). Należy też zaznaczyć, że prawie wszyscy zawodnicy poprawili na tych zawodach swoje rekordy życiowe. Życzymy dalszych sukcesów!!!

Czytaj więcej...W dniu 22 października w sali kinowej w Rawiczu odbyła się uroczystość będąca kulminacją obchodów 10-lecia Rawickiego Klubu Sportowego BOCK. Wśród gości obecni byli między innymi Prezes Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego Tomasz Kwiecień, Dyrektor Sportowy PZSS Jolanta Tołczyk, Członek Zarządu PZSS Andrzej Cepa, Prezes Wielkopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego Tomasz Pawlak, Starosta Rawicki Adam Sperzyński, Burmistrz Gminy Rawicz Grzegorz Kubik, Zastepca Burmistrza Paweł Szybaj, wicemistrzyni olimpijska z Londynu Sylwia Bogacka.

Czytaj więcej...Wbieżącym roku przypada dziesiąta rocznica powstania Rawickiego Klubu Sportowego „Bock”. Jest to okazja, aby przybliżyć mieszkańcom Rawicza, Powiatu Rawickiego i wszystkim zebranym osiągnięcia klubu, a także ukazać jego pozycję wśród organizacji sportowych naszego regionu. Mimo iż tradycje strzeleckie Rawicza i ziemi rawickiej mają długą, kilkusetletnią tradycję, sięgającą jeszcze czasów przedrozbiorowych, dopiero  ostatnie lata stworzyły podstawy do rozwoju różnorodnych form sportu strzeleckiego. Jesienią 2005 roku w Rawiczu spotkali się miłośnicy strzelectwa sportowego i myśliwskiego - Michał Domagalski, Dariusz Domaniecki, Ryszard Kapłon, Robert Kowalski, Antoni Kmieć, Andrzej Samol, którzy postanowili podjąć działania mające na celu założenie klubu strzelectwa sportowego na bazie istniejącej strzelnicy myśliwskiej w Rawiczu - Dębnie /leśniczówka/ .

Czytaj więcej...Trzy medale zdobyli nasi młodzicy w Mistrzostwach Polski Młodzików w strzelaniu do rzutków w Bydgoszczy (06-09.10.2016). W konkurencji Double Trap 60 zwyciężył Kacper Baksalary - 35 pkt. Piąty był Jakub Błażutycz - 28 pkt., siódmy Krzysztof Buniowski - 25 pkt. W konkurencji Skeet 50 pierwsze miejsce zajął Krzysztof Buniowski, który wystrzelał 31 pkt. ustanawiając nowy Rekord Polski. Drugie miejsce zajął Kacper Baksalary - 28 pkt. Piąty był Jakub Błażutycz - 23 pkt. W konkurencji Trap 50 Jakub Błażutycz był czwarty - 31 pkt., Krzysztof Buniowski piąty - 29 pkt., Kacper Baksalary szósty 29 pkt.

Czytaj więcej...W dniach 22-25.09.2016r. we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w strzelaniu do rzutków. Drużyna naszego klubu w składzie: Janusz Lato, Leszek Koprowicz i Kamil Niedziałek zajęła trzecie miejsce w konkurencji TRAP 125 (318 pkt.). Gratulujemy! Zwyciężyła drużyna ze Śląska Wrocław (345 pkt.).

Czytaj więcej...Dwa brązowe medale zdobyli zawodnicy naszego klubu w Mistrzostwach Polski Open, które odbyły się w dniach 15-18.09.2016r. we Wrocławiu. W konkurencji TRAP 75 brązowym medalistą został Jakub Danek (53 pkt.), ósmy był Damian Domański (50 pkt.), a dziesiąty Sławomir Owczarz (46 pkt.). Zwyciężył Robert Machij ZAWISZA Bydgoszcz (66 pkt.). W konkurencji SKEET 75 brąz wywalczył Sławomir Owczarz (49 pkt.), a piąty był Jakub Danek (42 pkt.). Zwyciężył Konrad Kujawski LEGIA Warszawa (56 pkt.)

Czytaj więcej...W dniach 15-17-09.2016r. we Wrocławiu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, na których bardzo dobrze strzelali nasi młodzi rzutkowcy. W konkurencji TRAP 50 trzecie miejsce zajął Krzysztof Buniowski (33 pkt.), czwarty był Jakub Błażutycz (30 pkt.), piąty Kacper Baksalary (30 pkt.). W konkurencji SKEET 50 zwyciężył Kacper Baksalary (35 pkt.), drugie miejsce zajął Krzysztof Buniowski (32 pkt.), a trzecie Jakub Błażutycz (24 pkt.).

Czytaj więcej...W dniach 10-11.09.2016r.  odbyły się zawody o  tytuł Mistrza Klubu 2016. Wspaniała, słoneczna pogoda towarzyszyła strzelcom w rywalizacji w konkurencjach kulowych oraz rzutkowych. W pierwszym dniu zawodów, w konkurencji Ppn 20 seniorów zwyciężył Eugeniusz Stachów Bock Rawicz (181 pkt.), drugi był Tomasz Pawelczyk Bock Rawicz (177 pkt.), a trzeci Marian Zieliński LTS Leszno (177 pkt.). W tej samej konkurencji wśród młodzieży zwyciężyła Izabela Owczarz Bock Rawicz (164 pkt.), przed Julią Jórdeczką Bock Rawicz (160 pkt.) oraz Jędrzejem Ratajczakiem Bock Rawicz (157 pkt.).

Czytaj więcej...W fnale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w strzelectwie sportowym uczestniczyło 6 zawodników naszego klubu, z których najlepiej strzelał Michał Kowalski zdobywając srebrny medal w konkurencji Trap 75 (62 pkt.) i brązowy w konkurencji Double Trap 90 (62 pkt.). Nasz drugi ,,rzutkowiec" Jakub Piasny był czwarty w konkurencji Trap 75 (55 pkt.) i szósty w konkurencji Double Trap 90 (58 pkt.). Szóste miejsce w konkurencji Pdw 40 zajął również Jędrzej Ratajczak (318 pkt.).

Czytaj więcej...Mamy kolejne kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży!! W dniach 23-25.06.2016r. we Wrocławiu odbyły się Eliminacje Strefowe do FOOM, w których bardzo dobrze wypadły nasze młode pistoleciarki. Julia Jórdeczka w konkurencji Ppn40 wystrzelała 342 pkt., co dało jej czwarte miejsce w zawodach, a Dominika Żentel 339 pkt. - miejsce piąte. Tym samym obie zawodniczki zakwalifikowały się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w dniach 20-24.07.2016r. we Wrocławiu.