24 Kwiecień 2019    |    Imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Kalendarz RKS Bock w Rawiczu strzelań do licencji na rok 2019

Mistrzostwa Klubu BOCK w strzelaniu z broni sportowej
From So, 11. maj 2019 Until N, 12. maj 2019 09:00 h
Karabin sp./Kdw, Pistolet sp., Karabinek pn., Pistolet pn., Karabin c.z., Pistolet c.z., kcz, kdw, pcz, psp, strzelba Strzelnica OSiR - Sierakowo Mistrzostwa Klubu BOCK w strzelaniu z broni sportowej Strzelnica OSiR - Sierakowo
Otwarte Młodzieżowe Mistrzostwa Szkół w strzelaniu z broni sportowej
On Pt, 31. maj 2019
Karabin sp./Kdw, Karabinek pn., Pistolet pn., kcz, kdw, pcz, psp, strzelba Strzelnica OSiR - Sierakowo Otwarte Młodzieżowe  Mistrzostwa Szkół w strzelaniu z broni sportowej Strzelnica OSiR - Sierakowo
Zawody o Puchar W. Króla i Dyrektora OSiR
From So, 8. czerwiec 2019 Until N, 9. czerwiec 2019 09:00 h
kcz, kdw, pcz, psp, strzelba Strzelnica OSiR - Sierakowo Zawody o Puchar W. Króla i Dyrektora OSiR Strzelnica OSiR - Sierakowo
Zawody z okazji Święta Wojska Polskiego
On So, 31. sierpień 2019
Karabin sp./Kdw, Pistolet sp., K-M, Pistolet c.z. Strzelnica OSiR - Sierakowo Zawody z okazji Święta Wojska Polskiego Strzelnica OSiR - Sierakowo
Puchar Starosty Rawickiego LISIARZ 2019- Kół Łowieckich
On So, 21. wrzesień 2019
Karabin c.z. Strzelnica OSiR - Sierakowo Puchar Starosty Rawickiego LISIARZ 2019- Kół Łowieckich Strzelnica OSiR - Sierakowo

Czytaj więcej... W dniach 13-14 kwietnia odbyły się zawody ,,O statuetkę Rawickiego Niedźwiadka". W sobotę rywalizowali ,,kulowcy". W konkurencji Kdw20 podium zapełnili strzelcy BOCK Rawicz. Zwyciężył Marcin Mierzejek - 177 pkt., drugie miejsce zajął Maciej Hałas - 161 pkt., trzecie Zbigniew Małaczyński - 158 pkt. W konkurencji Kcz10 z optyką zwyciężył Tomasz Mądry BOCK Rawicz - 100 pkt., drugi był Waldemar Król BOCK Rawicz - 100 pkt., trzeci Jan Kozierowski KS AMATOR Wrocław - 100 pkt. W konkurencji Kcz10 bez optyki pierwsze miejsce zajął Tomasz Weinert BOCK Rawicz - 98 pkt., drugie Jan Kozierowski KS AMATOR Wrocław - 97 pkt., trzecie Adam Kowalski BOCK Rawicz - 94 pkt.

Czytaj więcej...W dniach 04-07.04.2019r. na strzelnicy myśliwskiej ,,Lizawka" w Poznaniu odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniu do rzutków. Bardzo dobrze spisali się na nich nasi zawodnicy. Medale wywalczyli: złoto - Mariusz Tabaka w konkurencji Trap75 Open (59 pkt.), Mariusz Baksalary w konkurencji Skeet75 Open (53 pkt.); srebro - Norbert Breska w konkurencji Skeet75 Open (44 pkt.), Wojciech Lisiak i Natalia Brzezińska w konkurencji Trap MIX juniorzy (81 pkt.); brąz - Krzysztof Buniowski Trap125 juniorzy (101+1 pkt., finał 30 pkt.), Wiktoria Lokś Trap125 juniorki (47 pkt.), Robert Mielcarek i Wiktoria Lokś Trap MIX juniorzy (59 pkt.).

Czytaj więcej...W dniach 22.03 - 24.03.2019r. zawodnicy naszego klubu startowali w zawodach w Trnavie. Świetnie spisał się nasz junior Kacper Baksalary, który zwyciężył w konkurencji Skeet125 (116 pkt.). Drugi z naszych juniorów Jakub Błażutycz wszedł z szóstym wynikiem do finału konkurencji Trap125  (97 pkt.), w którym zajął ostatecznie trzecie miejsce.

Czytaj więcej...21 zawodników, w tym 8 z RKS ,,BOCK”, otrzymało doroczne wyróżnienia w formie stypendiów na uroczystości „Nadziei olimpijskich” zorganizowanej przez Gminę Rawicz. Przyznawane są one młodym sportowcom od 2004 roku z inicjatywy Społecznej Rady Sportu.Najbardziej uzdolnieni sportowcy z powiatu rawickiego odebrali swoje nagrody w sali portretowej rawickiego ratusza. „Nadzieje olimpijskie” będą otrzymywać od stu- do pięciuset złotych miesięcznie. Ponadto, nagrody finansowe przyznano także szkoleniowcom, których podopieczni osiągali wybitne wyniki na imprezach sportowych. Nagrody rzeczowe wręczono również tym zawodnikom, którym udało się uplasować na czołowych miejscach w zawodach rangi międzywojewódzkiej.

Czytaj więcej... Obradujący w dniu  27.02.2019 r. Zarząd RKS „BOCK” w Rawiczu na podstawie art. 22 ust. 12 oraz art. 18 ust. 2 Statutu Klubu BOCK zwołał Walne Sprawozdawcze Zebranie Członków Klubu na dzień 29 marca 2019 roku na godzinę 1700 oraz na podstawie art. 20 ust. 3 Statutu Klubu BOCK określił drugi termin na dzień 29 marca 2019 roku na godzinę 1715.

Czytaj więcej... Po zimowej przerwie zawodnicy BOCK Rawicz wzięli udział w zawodach w strzelaniu do rzutków „Grand Prix Cypru” w Larnace. Reprezentacja Polski liczyła 11 osób, z tego Rawicki Klub BOCK reprezentowało 3 zawodników.  W kategorii juniorów do 20 lat w konkurencji Skeet 125 zwyciężył Kacper Baksalary z Klubu BOCK, który wynikiem 118 pkt. ustanowił Nowy Rekord Polski (ostatni w 2014 roku) i poprawił swój rekord życiowy o 3 pkt. Tym samym zdobył kwalifikacje do Mistrzostw Europy.

Czytaj więcej... Kolejna piąta już edycja Mistrzostw Wielkopolski w strzelaniu z broni pneumatycznej już za nami. W zawodach wzięło udział 157 zawodniczek i zawodników z 29 klubów strzeleckich, którzy rywalizowali w konkurencjach Ppn 40 i Kpn 40, w klasyfikacjach młodzików, juniorów młodszych, juniorów i seniorów. Zawody odbywały się formule OPEN. Mistrzostwa kończyły finały pistoletu i karabinu, do których kwalifikowało się 2 najlepszych seniorów oraz po czterech najlepszych juniorów i juniorów młodszych. O wysokim poziomie zawodów może świadczyć chociażby to, że wzięli w nich udział: aktualny Mistrz Świata – Tomasz Bartnik, reprezentujący CWKS LEGIA Warszawa, nasza medalistka olimpijska – Sylwia Bogacka GWARDIA Zielona Góra oraz medalistka Mistrzostw Świata  Paula Wrońska  LIDER AMICUS Lębork.

Czytaj więcej...Jak co roku o tej porze gościliśmy w Złotoryi na ,,Wielkim Pucharze Kaczawy". Nasz klub reprezentowało tym razem czworo seniorów, dwoje juniorów oraz dwoje młodzików. Na podium stanęła Julia Alcer, która w pierwszym i drugim strzelaniu, w konkurencji Ppn40 młodziczek zajęła drugie miejsce (339 i 356 pkt.). Ten drugi wynik 356 pkt. jest obecnie jej nowym rekordem życiowym. Pierwsze i drugie miejsce w tej samej konkurencji zajął też nasz młodzik Mateusz Rutkowski (324 i 326 pkt.). Swój nowy rekord życiowy wystrzelał również nasz młody karabiniarz Jakub Zaremba, który w pierwszym dniu zawodów, w konkurencji Kpn60 juniorów z wynikiem 580,3 awansował po raz pierwszy do ścisłego 8-osobowego finału, zajmując w nim ostatecznie 7 miejsce.

Czytaj więcej... Kolejne zawody zimowe o Puchar Prezesa za nami. Dopisała jak zwykle frekwencja i pogoda. W konkurencji Trap25 (po schoot-off) zwyciężył Jacek Radzimski BOCK Rawicz (18 pkt.), drugie miejsce zajął Sławomir Owczarz BOCK Rawicz (18 pkt.), trzecie Paweł Maćkowiak DIANA Poznań (18 pkt.).

Czytaj więcej...Tradycyjnie przywitaliśmy nowy rok strzelecki zawodami rocznicowymi. Aura tym razem dostosowała się do pory roku, lekki mrozik i śnieg! Jak zwykle dopisali też zawodnicy, których startowało ponad pięćdziesięciu z dziewięciu klubów strzeleckich. W konkurencji Kdw20 zwyciężył Marcin Mierzejek BOCK Rawicz (176 pkt.), drugie miejsce zajął Maciej Hałas BOCK Rawicz (176 pkt.), trzecie Tomasz Buszkiewicz BOCK Rawicz (155 pkt.). W konkurencji Kcz10 z optyką pierwsze miejsce zajął Marcin Grzyb BOCK Rawicz (100 pkt.), drugie Michał Snela BOCK Rawicz (100 pkt.), trzecie Paweł Marczyński BOCK Rawicz (100 pkt.).

Czytaj więcej...W ubiegły weekend w Zielonej Górze odbył się Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy Młodzików oraz Pierwszy Memoriał Romana Szmajsa. W Turnieju Mikołajkowym, w konkurencji pistoletu pneumatycznego 40 strzałów zwyciężyła nasza zawodniczka Julia Acer z doskonałym wynikiem 352 pkt. Czwarte miejsce zajęła Izabela Owczarz - 333 pkt., a szóste Alicja Owczarz - 320 pkt. W finale tej konkurencji Julia była szósta, Izabela szesnasta, a Alicja dwudziesta.
  W drugim dniu zawodów po raz pierwszy odbył się Memoriał Romana Szmajsa. W tej samej konkurencji Julka zajęła trzecie miejsce - 344 pkt., Alicja czwarte - 333 pkt., Izabela piąte - 333 pkt.