19 Lipiec 2019    |    Imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław

Kalendarz RKS Bock w Rawiczu strzelań do licencji na rok 2019

Zawody z okazji Święta Wojska Polskiego
On So, 31. sierpień 2019
Karabin sp./Kdw, Pistolet sp., K-M, Pistolet c.z. Strzelnica OSiR - Sierakowo Zawody z okazji Święta Wojska Polskiego Strzelnica OSiR - Sierakowo
Puchar Starosty Rawickiego LISIARZ 2019- Kół Łowieckich
On So, 21. wrzesień 2019
Karabin c.z. Strzelnica OSiR - Sierakowo Puchar Starosty Rawickiego LISIARZ 2019- Kół Łowieckich Strzelnica OSiR - Sierakowo
Zawody strzeleckie na pożegnanie lata
On N, 22. wrzesień 2019
Karabin sp./Kdw, Pistolet sp., Karabin c.z., Pistolet c.z. Strzelnica OSiR - Sierakowo Zawody strzeleckie na pożegnanie lata Strzelnica OSiR - Sierakowo
Grand Prix Rawicza w strzelaniu z broni sportowej
From So, 19. październik 2019 Until N, 20. październik 2019 09:00 h
Karabin sp./Kdw, Pistolet sp., Karabin c.z., Pistolet c.z. Strzelnica OSiR i myśliwska Grand Prix Rawicza w strzelaniu z broni sportowej Strzelnica OSiR i myśliwska
Zawody Mikołajkowe
From So, 7. grudzień 2019 Until N, 8. grudzień 2019 09:00 h
Karabin sp./Kdw, Pistolet sp., Rzutki, Karabinek pn., Pistolet pn., Karabin c.z., Pistolet c.z., kcz, kdw, pcz, psp, strzelba, WZSS Strzelnica OSiR - Sierakowo Zawody Mikołajkowe Strzelnica OSiR - Sierakowo

Czytaj więcej...Na strzelnicy CWZS "Zawisza" w Bydgoszczy przy upalnej pogodzie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w dyscyplinie strzelba gładkolufowa. W trakcie rozgrywania zawodów w kategorii juniorów, wyśmienitą formę potwierdzili zawodnicy BOCK Rawicz. W konkurencji drużynowej Trap 125 zajęli pierwsze miejsce i zdobyli tytuł Mistrza Polski z wynikiem 301 pkt., drugie miejsce SLĄSK Wrocław z wynikiem 293 pkt. i trzecie miejsce ZAWISZA Bydgoszcz z wynikiem 259 pkt. W konkurencji indywidualnej Krzysztof Buniowski wynikiem 103 finał 34 zajął 2 miejsce i tytuł Wicemistrza Polski natomiast Kacper Baksalary z wynikiem 105 finał 22 zajął czwarte miejsce, a Jakub Błażutycz z wynikiem 93 zajął 9 miejsce.

Czytaj więcej...No i mamy ostatnie zawody przed wakacjami za sobą. W sobotę walczyli miłośnicy strzelby. W konkurencji Trap 25 zwyciężył Adam Kowalski BOCK Rawicz (21 pkt.), drugie miejsce zajął Tomasz Lech HUZAR Oleśnica (21 pkt.), trzecie Bartłomiej Kaczmarek  MUSZKIET Konin (15 pkt.). W konkurencji Double Trap 25 tym razem wygrał Tomasz Lech (18 pkt.), drugie miejsce zajął  Adam Kowalski (15 pkt.), trzecie Bartłomiej Kaczmarek (13 pkt.). W konkurencji Skeet 25 zwycięzcą został Sławomir Owczarz BOCK Rawicz (21 pkt.), drugie miejsce zajął Tomasz Lech (8 pkt.), trzecie Jarosław Stepa BOCK Rawicz (1 pkt.)

Czytaj więcej...Wreszcie pogoda dopisała i strzelcy mogli dokończyć rywalizację, tym razem na strzelnicy rzutkowej. W konkurencji Trap25 zwyciężył Janusz Janowicz BOCK Rawicz - 25 pkt., drugie miejsce zajął Tomasz Lech HUZAR Oleśnica - 18 pkt., trzecie Sławomir Owczarz BOCK Rawicz - 19 pkt. W konkurencji Double Trap 25 pierwsze miejsce zajął Krzysztof Buniowski BOCK Rawicz - 22 pkt., drugie Adam Żyto BOCK Rawicz - 22 pkt., trzecie  Wojciech Lisiak BOCK Rawicz - 20 pkt.

Czytaj więcej...W dniu 11.05.2019r. odbyły się Mistrzostwa Klubu BOCK w konkurencjach kulowych. Niestety z uwagi na zapowiadane fatalne warunki atomosferyczne w dniu następnym, zawody w konkurencjach rzutkowych zostały przełożone na dzień 25.05.2019r. Obowiązuje nowe zgłoszenie na te zawody - zgłoszenie.

W konkurencji Kpn20 zwyciężył Jakub Zaremba BOCK Rawicz (184 pkt.), drugie miejsce zajął Krystian Eliasz BOCK Rawicz (181 pkt.), trzecie Anna Gałka BOCK Rawicz (138 pkt.). W konkurencji Kdw20 zwycięzcą okazał się Marcin Mierzejek BOCK Rawicz (186 pkt.), drugi był Roland Starzyński BOCK Rawicz (165 pkt.), trzeci Tomasz Buszkiewicz BOCK Rawicz (164 pkt.).

IV Zlot Kolekcjonerów Broni 1-2 czerwca 2019 Fort VI Poznań

Czytaj więcej...    Miło nam poinformować o Zlocie Kolekcjonerów Broni w Poznaniu, który odbędzie się na terenie Fortu VI (ul. Lutycka 115), koniec ul. Dojazd w dniach 1-2 czerwca 2019 roku.

Zlot Kolekcjonerów Broni w Poznaniu jest odpowiedzią na zainteresowanie środowisk kolekcjonerskich i społeczeństwa tą                        tematyką i ma charakter imprezy otwartej.
    Wezmą w niej udział kolekcjonerzy rozmaitej broni, obejmując  historyczną i współczesną broń palną, broń białą,                                        myśliwską, gazową, pneumatyczną, czarnoprochową, wyposażenie wojskowe, repliki broni, przedmioty związane z                                   technikami walki, odznaczenia i emblematy, książki, pojazdy wojskowe. Bez broni masowego rażenia.

Czytaj więcej... W dniach 13-14 kwietnia odbyły się zawody ,,O statuetkę Rawickiego Niedźwiadka". W sobotę rywalizowali ,,kulowcy". W konkurencji Kdw20 podium zapełnili strzelcy BOCK Rawicz. Zwyciężył Marcin Mierzejek - 177 pkt., drugie miejsce zajął Maciej Hałas - 161 pkt., trzecie Zbigniew Małaczyński - 158 pkt. W konkurencji Kcz10 z optyką zwyciężył Tomasz Mądry BOCK Rawicz - 100 pkt., drugi był Waldemar Król BOCK Rawicz - 100 pkt., trzeci Jan Kozierowski KS AMATOR Wrocław - 100 pkt. W konkurencji Kcz10 bez optyki pierwsze miejsce zajął Tomasz Weinert BOCK Rawicz - 98 pkt., drugie Jan Kozierowski KS AMATOR Wrocław - 97 pkt., trzecie Adam Kowalski BOCK Rawicz - 94 pkt.

Czytaj więcej...W dniach 04-07.04.2019r. na strzelnicy myśliwskiej ,,Lizawka" w Poznaniu odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w strzelaniu do rzutków. Bardzo dobrze spisali się na nich nasi zawodnicy. Medale wywalczyli: złoto - Mariusz Tabaka w konkurencji Trap75 Open (59 pkt.), Mariusz Baksalary w konkurencji Skeet75 Open (53 pkt.); srebro - Norbert Breska w konkurencji Skeet75 Open (44 pkt.), Wojciech Lisiak i Natalia Brzezińska w konkurencji Trap MIX juniorzy (81 pkt.); brąz - Krzysztof Buniowski Trap125 juniorzy (101+1 pkt., finał 30 pkt.), Wiktoria Lokś Trap125 juniorki (47 pkt.), Robert Mielcarek i Wiktoria Lokś Trap MIX juniorzy (59 pkt.).

Czytaj więcej...W dniach 22.03 - 24.03.2019r. zawodnicy naszego klubu startowali w zawodach w Trnavie. Świetnie spisał się nasz junior Kacper Baksalary, który zwyciężył w konkurencji Skeet125 (116 pkt.). Drugi z naszych juniorów Jakub Błażutycz wszedł z szóstym wynikiem do finału konkurencji Trap125  (97 pkt.), w którym zajął ostatecznie trzecie miejsce.

Czytaj więcej...21 zawodników, w tym 8 z RKS ,,BOCK”, otrzymało doroczne wyróżnienia w formie stypendiów na uroczystości „Nadziei olimpijskich” zorganizowanej przez Gminę Rawicz. Przyznawane są one młodym sportowcom od 2004 roku z inicjatywy Społecznej Rady Sportu.Najbardziej uzdolnieni sportowcy z powiatu rawickiego odebrali swoje nagrody w sali portretowej rawickiego ratusza. „Nadzieje olimpijskie” będą otrzymywać od stu- do pięciuset złotych miesięcznie. Ponadto, nagrody finansowe przyznano także szkoleniowcom, których podopieczni osiągali wybitne wyniki na imprezach sportowych. Nagrody rzeczowe wręczono również tym zawodnikom, którym udało się uplasować na czołowych miejscach w zawodach rangi międzywojewódzkiej.

Czytaj więcej... Obradujący w dniu  27.02.2019 r. Zarząd RKS „BOCK” w Rawiczu na podstawie art. 22 ust. 12 oraz art. 18 ust. 2 Statutu Klubu BOCK zwołał Walne Sprawozdawcze Zebranie Członków Klubu na dzień 29 marca 2019 roku na godzinę 1700 oraz na podstawie art. 20 ust. 3 Statutu Klubu BOCK określił drugi termin na dzień 29 marca 2019 roku na godzinę 1715.

Czytaj więcej... Po zimowej przerwie zawodnicy BOCK Rawicz wzięli udział w zawodach w strzelaniu do rzutków „Grand Prix Cypru” w Larnace. Reprezentacja Polski liczyła 11 osób, z tego Rawicki Klub BOCK reprezentowało 3 zawodników.  W kategorii juniorów do 20 lat w konkurencji Skeet 125 zwyciężył Kacper Baksalary z Klubu BOCK, który wynikiem 118 pkt. ustanowił Nowy Rekord Polski (ostatni w 2014 roku) i poprawił swój rekord życiowy o 3 pkt. Tym samym zdobył kwalifikacje do Mistrzostw Europy.