17 Październik 2019    |    Imieniny: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

On So, 19. październik 2019 09:00 h
Karabin sp./Kdw, Pistolet sp., Karabin c.z., Pistolet c.z. Strzelnica OSiR i myśliwska Grand Prix Rawicza w strzelaniu z broni sportowej Strzelnica OSiR i myśliwska
Zawody Mikołajkowe
From So, 7. grudzień 2019 Until N, 8. grudzień 2019 09:00 h
Karabin sp./Kdw, Pistolet sp., Rzutki, Karabinek pn., Pistolet pn., Karabin c.z., Pistolet c.z., kcz, kdw, pcz, psp, strzelba, WZSS Strzelnica OSiR - Sierakowo Zawody Mikołajkowe Strzelnica OSiR - Sierakowo

Mistrzowskie strzelanie w Rawiczu

b_300__16777215_00_images_2019_2019-03-09-MW_2019-03-09-MW_glowne_2019-03-09_MW_glowne.jpg Kolejna piąta już edycja Mistrzostw Wielkopolski w strzelaniu z broni pneumatycznej już za nami. W zawodach wzięło udział 157 zawodniczek i zawodników z 29 klubów strzeleckich, którzy rywalizowali w konkurencjach Ppn 40 i Kpn 40, w klasyfikacjach młodzików, juniorów młodszych, juniorów i seniorów. Zawody odbywały się formule OPEN. Mistrzostwa kończyły finały pistoletu i karabinu, do których kwalifikowało się 2 najlepszych seniorów oraz po czterech najlepszych juniorów i juniorów młodszych. O wysokim poziomie zawodów może świadczyć chociażby to, że wzięli w nich udział: aktualny Mistrz Świata – Tomasz Bartnik, reprezentujący CWKS LEGIA Warszawa, nasza medalistka olimpijska – Sylwia Bogacka GWARDIA Zielona Góra oraz medalistka Mistrzostw Świata  Paula Wrońska  LIDER AMICUS Lębork.

W finale karabinu pneumatycznego bezkonkurencyjna okazała się Sylwia Bogacka GWARDIA Zielona Góra, na drugim miejscu uplasował się Tomasz Bartnik LEGIA Warszawa, a trzecie miejsce zajęła Karolina Pawlak GWARDIA Zielona Góra. W finale pistoletu pneumatycznego zwyciężył Rafał Błasczok WAWEL Kraków, drugie miejsce zajął Gracjan Kopka GWARDIA Zielona Góra, trzecie Dominika Borsuk DWÓR GRUNWALDZKI Poznań. Bardzo dobrze spisali się młodzi zawodnicy BOCK Rawicz. Julia Alcer została wicemistrzynią Wielkopolski w konkurencji Ppn40 (355 pkt.), dziesiąty był Mateusz Rutkowski (337 pkt.). Jakub Zaremba zajął doskonałe czwarte miejsce w konkurencji Kpn40 (398,9 pkt.) i awansował do finału, w którym był szósty. W tej samej konkurencji, ale juniorów piętnaste miejsce zajął Mieszko Świergocki (378 pkt.). W konkurencji Ppn40 juniorów ósme miejsce zajął Mikołaj Szymczak (352 pkt.), a dziesiąte Zuzanna Winna (350 pkt.). w konkurencji Kpn40 seniorów dziesiąte miejsce zajął Tomasz Kurek (400,7 pkt.). w konkurencji Ppn40 seniorów Anna Gałka zajęłą 17 miejsce (363 pkt.), Damian Suszczyk 18 miejsce (362 pkt.), a Tomasz Pawelczyk 22 miejsce (355 pkt.). Gratulujemy i do zobaczenia za rok!!