21 Listopad 2018    |    Imieniny: Albert, Janusz, Konrad

Kalendarz RKS Bock w Rawiczu strzelań do licencji na rok 2018

Zawody Mikołajkowe
From So, 8. grudzień 2018 Until N, 9. grudzień 2018 09:00 h
Karabin sp./Kdw, Pistolet sp., Rzutki, Karabinek pn., Pistolet pn., Karabin c.z., Pistolet c.z., kcz, kdw, pcz, psp, strzelba, WZSS Strzelnica OSiR i myśliwska Zawody Mikołajkowe Strzelnica OSiR i myśliwska

Rekord Polski na Mistrzostwach Polski Młodzików

b_300__16777215_00_images_2016_16-10-08-MPM_Bydgoszcz_16-10-08-MPM_Bydgoszcz-glowne_16-10-08-MPM_Bydgoszcz-glowne.jpgTrzy medale zdobyli nasi młodzicy w Mistrzostwach Polski Młodzików w strzelaniu do rzutków w Bydgoszczy (06-09.10.2016). W konkurencji Double Trap 60 zwyciężył Kacper Baksalary - 35 pkt. Piąty był Jakub Błażutycz - 28 pkt., siódmy Krzysztof Buniowski - 25 pkt. W konkurencji Skeet 50 pierwsze miejsce zajął Krzysztof Buniowski, który wystrzelał 31 pkt. ustanawiając nowy Rekord Polski. Drugie miejsce zajął Kacper Baksalary - 28 pkt. Piąty był Jakub Błażutycz - 23 pkt. W konkurencji Trap 50 Jakub Błażutycz był czwarty - 31 pkt., Krzysztof Buniowski piąty - 29 pkt., Kacper Baksalary szósty 29 pkt.

W tym samym terminie i miejscu odbył się Finał Pucharu Polski, w którym doskonale spisał się Michał Kowalski. Startując z seniorami w konkurencji Double Trap 150 zajął trzecie miejsce - 104 pkt. Były to ostatnie zawody w strzelaniu do rzutków w tym roku, dlatego też podsumowano mijający rok strzelecki. W klasyfikacji Zespołowego Mistrza Polski, w której bierze się pod uwagę punkty zdobyte przez zawodników startujących w Mistrzostwach Polski Juniorów, Finale Olimpiady Młodzieży, Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn, Mistrzostwach Polski Młodzików oraz Finale Pucharu Polski BOCK Rawicz zajął trzecie miejsce - 82 pkt. Zwyciężył ŚLĄSK Wrocław - 251 pkt., drugie miejsce zajęła LEGIA Warszawa - 87 pkt.
     Dwa tygodnie wcześniej w Zielonej Górze odbyły się  Mistrzostwa Polski Młodzików w strzelectwie sportowym (29.09 - 02.10.2016), na których po raz pierwszy startowali młodzicy z naszego klubu. W konkurencji Ppn 30 Izabela Owczarz zajęła 18 miejsce (256 pkt.), Alicja Owczarz 33 miejsce (232 pkt.), Zuzanna Winna 34 miejsce (230 pkt.), Julia Alcer 35 miejsce (225 pkt). W tej samej konkurencji Adam Kempiński zajął 39 miejsce (242 pkt.). W konkurencji Psp 30 cześć szybka Izabela Owczarz zajęła 13 miejsce (249 pkt.), Julia Alcer 22 miejsce (231 pkt.), Alicja Owczarz 28 miejsce (175 pkt.). W konkurencji Psp 30 część dokładna 22 miejsce zajęła Julia Alcer (240 pkt.), 24 miejsce Izabela Owczarz (232 pkt.), 30 miejsce Alicja Owczarz (200 pkt.). W tej samej konkurencji Adam Kempiński zajął 30 miejsce (238 pkt.).